arama&kayıt transfer yönetim iletisim
 
SIKCA SORULAN SORULAR

  Alan Adları  
  Hizmetler  
Son Yenilenme Tarihi : 18/2/2001 - 05:12
RegisterTurkiye hangi hizmetleri sunmaktadır?
RegisterTurkiye esas olarak Online Alan Adı Tescil hizmeti vermektedir. Bununla beraber Alan adınızı en faydalı ve tüm yönleri ile kullanabilmeniz içinde ek hizmet planları sunmaktadır. Bunların en başında DNS Yönetimi gelir. Bir numaralı hizmet paketimizde Tescil ve DNS Yönetimi bulunmaktadır. Ayrıca Alan Adınızı herhangi bir adrese yönlendirmeyecekseniz ücretsiz olarak İNŞA HALİNDEDİR sayfasını sizin adınıza otomatik olarak hazırlamaktadır.

İki numaralı hizmetimizde bunlara ek olarak URL Yönlendirmesi ve E-Mail Yönlendirmesi dediğimiz ekstra fonksiyonlar bulunmaktadır.

Üç numaralı hizmetimizde ise tüm öncekilere ek olarak Gelişmiş DNS Yönetimi ve Arama Motorlarına kayıt opsiyonları bulunmaktadır.

Tüm hizmetlerimizin ortak yanı tümünün online olarak yapılması ve bu işler için ekstra bir haberleşme gerekmemesidir. İstediğiniz zaman bizlere sormadan istediğiniz değişiklikleri yapabilirsiniz. Tüm kontak bilgilerinide online olarak kendiniz değiştirebilirsiniz.

Sorulara Dön

Alan Adı Parkı ne demektir?
Alan Adı Parkı, adınıza tescil etmiş olduğunuz fakat henüz sunmayı düşünmediğiniz ya da hazır olmayan sitenizin tarafınızdan belirlenen en uygun zamana kadar bir kenarda bekletilmesini sağlamak demektir. Bu süre içinde de alan adınız internetten çağırıldığı zaman sitenizin yapım aşamasında olduğuna dair İNŞA HALİNDEDİR sayfasının çağıran kişiye gösterilmesini sağlar.

Sorulara Dön

DNS Yönlendirmesi ne demektir?
RegisterTurkiye adınıza tescil etmiş olduğunuz alan adı için geçerli DNS sunucu ayarlarını kendisi otomatik olarak yapar. Eğer siz diğer hizmetlerimizden de faydalanacaksanız bu zaten bir mecburiyettir. Örneğin İNŞA HALİNDEDİR sayfasının çıkması için veya diğer üst hizmet paketleri için. Fakat siz RegisterTurkiye den sadece alan adı tescili yapıp diğer hizmetlerinizi istediğiniz başka bir hizmet sğalayıcıdan alabilirsiniz. Bu durumda diğer servis sağlayıcının size vereceği DNS bilgilerine göre yönlendirme yapmanız gerekmektedir. DNS yönlendirme fonksiyonu sayesinde yönlendirme işlemini kendi kendinize ve istediğiniz zaman yapabilirsiniz. Bu ayarlamaları yapabilmenin bir başka faydası ise Alan Adınızın kontrolünün her zaman sizin elinizin altında bulunmasıdır.

Sorulara Dön

URL Yönlendirmesi ne demektir?
RegisterTurkiye iki ve üç numaralı hizmet paketleri içinde URL yönlendirmesi hizmetini sunmaktadır. Dünya genelinde bir çok ücretsiz web sunum alanı sağlayan servis sağlayacı bulunmaktadır. En bilinenleri Yahoo/Geocities ve FreeServers gibi sitelerdir. Bu sitelerden size üye adınızla birlikte anılan, www.geocities.com/kullanıcıadı, adresler aracılığı ile 5 10 MByte veya daha üzeri kapasitelerde web sunumu alanı verilebilmektedir. İşte bu adreslere yaptığınız web sayfanızı kendi adınıza tescil ettiğiniz alan adınızla kullanmak istediğiniz zaman URL yönlendirmesi hizmetinden faydalanmanız gerekmektedir. Alan adınızın yönlendirileceği web adresini RegisterTurkiye'ye online olarak ve istediğiniz zaman verebilir, bu şekilde de en uygun yoldan kendi internet sitenize sahip olabilirsiniz.

RegisterTurkiye Direk ve Tarayıcı içinde olmak üzere iki çeşit URL yönlendirmesi hizmeti verebilmektedir.

Sorulara Dön

URL Yönlendirmelerinde tarayıcının başlığındaki alan adım silinip yerine yönlendirme adresimi gelecektir?
RegisterTurkiye verdiği URL yönlendirme hizmeti içinde bu sorunu çözebilmektedir. Eğer internet tarayıcısının başlık kısmında kendi alan adınızın kalmasını istiyorsanız Tarayıcı içinde Yönlendirme opsiyonu ile bunu sağlayabilirsiniz. Eğer yönlendirdiğiniz sitenin tarayıcı başlığında görünmesini istiyor iseniz Direk Yönlendirme opsiyonunu kullanarak bunu başarabilirsiniz.

Sorulara Dön

E-Mail Yönlendirmesi ne demektir?
E-mail Yönlendirme hizmetimiz 2. ve 3. hizmet paketlerimizde bulunmaktadır. Alan adınzı tescil ettikten sonra e-maillerinizde kendi alan adınızı kullanabilirsiniz. Bu işlem için çok basit bir yol izlemeniz gerekmektedir. Halen kullanmakta olduğunuz servis sağlayıcınızdan aldığınız veya Yahoo Hotmail gibi adreslerden aldığınız bir mail adresinizin olması yeterli olacaktır. İsteğiniz doğrultusunda kendinizin açabileceği adınız@alanadınız.com gibi sınırsız sayıdaki maili ister tümü bir e-mail adresine isterseniz her biri bir başka e-mail adresine olacak şekilde yönlendirme tanımı yapmalısınız. Bu tanımı yaptıktan sonra adınız@alanadınız.com adresine atılacak e-mailler direk olarak yönlendirme komutunu vermiş olduğunuz adrese gönderilecektir. adınız@alanadınız.com adresi ile gönderme yapmanız için gereken tek şey ise karşı tarafta görünen kimlik bilgilerinizi adınız@alanadınız.com şeklinde tanımlamak olacaktır.

E-mail yönlendirme hizmetinde adet sınırı yoktur. İstediğiniz kadar e-mail adresi açıp yönlendirebilirsiniz.

Sorulara Dön

Gelişmiş Alan Adı Yönetimi ile neler yapabilirim?
Gelişmiş Alan Adı yönetimi 3. hizmet paketimizde bulunmaktadır. Hizmetlerimizi biraz daha detaylı kullanmak isteyen kullanıcılarımız genellikle bu işlevi kullanacaklardır. 2. hizmetimizde bulunan ve URL Yönlendirmesi adını verdiğimiz hizmetin alt alan adları içinde uygulanabilmesine imkan vermektedir. Örnekle açıklayacak olursak alanadınız.com gibi bir Alan Adını tescil ettiğiniz zaman internette genel olarak kabul görmüş www.alanadınız.com alt alan adı otomatik olarak sizin adınıza üretilmektedir. Fakat siz farklı amaçlarınız için shop.alanadınız.com veya uyeler.alanadınız.com gibi adresleride üretip bunları belirli adreslere yönlendirmek isteyebilirsiniz. Bu durumda Gelişmiş DNS Yönetimi bu işin çözümü olacaktır.

Ayrıca bu hizmetimiz içinde E-Mail Takas Sunucusu adı verilen MX Servers'ların adres ve öncelik tanımları yapılabilmektedir.

Sorulara Dön

Hizmetleriniz içinde web sunumu (Hosting) varmıdır?
Şu an için online verdiğimiz hizmetlerimiz içinde Web Sunumu yani Hosting hizmetimiz yoktur. Çok kısa bir süre sonra bu hizmetimizde sizlerin online olarak kullanımına açılacaktır. Fakat bu hizmeti almak niyetinde iseniz bize İletişim menüsü aracılığı ile lütfen ayrıntılı bilgi gönderiniz. Size şirketimiz tarafından verilen tüm hosting seçenekleri ile ilgili geniş bilgiyi e-mail yolu ile gönderebiliriz.

Sorulara Dön

Transfer hizmetinden nasıl faydalanabilirim?
Şu an için online verdiğimiz hizmetlerimiz içinde Transfer hizmetimiz yoktur. Çok kısa bir süre sonra bu hizmetimizde sizlerin online olarak kullanımına açılacaktır. Fakat alan adı transferi yapmak istiyor iseniz bize İletişim menüsü aracılığı ile lütfen ayrıntılı bilgi gönderiniz. Alan Adları tescil sürelerinin bitişinden en az 1 ay önce transfer talebi yapılır ise transfer edilebilmekte olduğunu göz önüne alarak bilgi verebilirseniz işinizi daha rahat halledebiliriz. Transfer için herhangi bir ek ücret almamaktayız. Alan Adınızın transferinden tescil süresinin bitişine kadar DNS hizmetlerini ücretsiz olarak vermekteyiz. Sadece RegisterTurkiye'ye transfer edilecek alan adlarının en az -1- yıl süre ile tescil sürelerinin uzatılması gerekmektedir.

Sorulara Dön
 
designed and powered by pusulanet